۱۳۹۲ مهر ۱۰, چهارشنبه

نان تورتیلا کلاسیکنان تورتیلا کلاسیک
آرد ذرت 2 (masa flour ) پیمانه( که بهتر است سفید باشه ) 
آب داغ یا شیر داغ 1 پیمانه ( مقدار آن تقریبی است ) 
نمک 1 قاشق چایخوری
روغن مایع 3 قاشق غذاخوری 

در تورتیلای کلاسیک از نمک و روغن مایع استفاده نمی شه ولی بعضی ها در دستور تورتیلای کلاسیک با ریختن این مواد بافت آنرا را کمی نرم تر می کنند . چون بافت تورتیلا با آرد ذرت بسیار سفت و شکننده است .و واقعا فرم دادن به آن به مهارت شما بستگی داره. 
اول نمک و آرد و روغن را با هم مخلوط کنید و بعد شیر داغ ( آب داغ ) را کم کم به آن اضافه کنید تا خمیری حاصل شود که به دست نچسبد . بعد خمیر را درون پلاستیک گذاشته و در دمای محیط به مدت 30 دقیقه به آن استراحت دهید. 

بعد خمیر را به گلوله هایی اندازه نارنگی تقسیم کنید و با وردنه خوب باز کنید تا ضخامت آن 2 میلی متر شود و بعد اگه قالب گرد 15 تا 25 سانتی متری داشتید و یا با بشقاب و... آنرا قالب بزنید .
به سه صورت این نان را می پزند یااینکه یک ماهیتابه چدنی را روی حرارت قرار دهید وقتی داغ شد دو طرف نان را بپزید .

و حالت دوم که من خیلی این روش را دوست دارم و  خیلی در وقت صرفه جویی میشه و هم اینکه بدون اینکه نوک انگشتتان بسوزه فرم U زیبایی به نانها می دهید اینه که روی سینی میله ایی فر با دمای 180 درجه سانتی گراد ماندد تصویر بگذارید و به مدت 10 دقیقه آنرا بپزید........ 

و اما حالت سوم درون ماهیتابه روغن بریزید و هر دو طرف نان را در روغن سرخ کنید البته وسطهای کار باید نان را توی دستتان به شکل U فرم بدهید (مانند تصویر) و دوباره بگذارید توی ماهیتابه تا حسابی برشته شود . و باز هم وسطهای پختن نان را بین دستتان به شکل U فرم دهید. 

البته من از دستور تورتیلای کلاسیک بیشتر برای درست کردن چیپس تورتیلا استفاده می کنیم که در پایین عکسشو می بینید برای دیدن دستور سالسا اینجا کلیک کنید. و برای درست کردن تاکو از دستور نان تورتیلا با آرد گندم و ذرت استفاده می کنم . که می تونید دستورش را اینجا پیدا کنید .

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر